Blog

Şirketimiz de müşterilerimizin hizmetine sunulan tüm araçlar KABİS SİTEMİNE kayıtlıdır...

İzmir'de Vip Transfer Nerede Bulunur ?

Vip Transfer Hizmeti Nedir?

            Vip transfer hizmeti, müşterilerin bir noktadan gitmek istedikleri bir diğer noktaya, güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Bu ulaşım sürecinde profesyonel bir şoför ve donanımlı araçlar ile hizmet kalitesi yükseltilmekte ve müşteri memnuniyetine öncelik verilmektedir. Peki, İzmir de vip transfer nerede bulunur?

            Vip transfer için çoğunlukla Mercedes Vito, VolksWagen Transporter veya VolksWagen Caravella gibi geniş hacimli araçlar tercih edilmektedir. Vip transfer için kullanılacak araçlar en küçük detayına kadar tasarlanıp, modifiye edilir. Güvenlik ve müşteri konforu baz alınarak yapılan bu değişimlere, profesyonel şoförler eşlik eder. İzmir de vip transfer nerede bulunur? Sorusunda akla gelen ilk firma ZGR Rent A Car'dır.

            Transfer fiyatları, kullanılacak aracın özellikleri ve transferin sağlanacağı lokasyona göre değişiklik gösterir. Aracın sınıfı yükseldikçe ve yapılacak kilometre arttıkça fiyat artış gösterir.


Konforlu Transfer Hizmeti

            İzmir de vito ile transfer yapan firmalar hangileri? Konusunda size yardımcı olacak olan firmanın profesyonel şoförleri trafik sorunu yaşamadan sizi ulaşmak istediğiniz lokasyona en güvenli şekilde ulaştıracaktır.

            Firmanın araçları sürekli olarak yetkili servislerde bakımları yaptırılmakta ve konukların konforu için gerekli özen gösterilmektedir. Ayrıca şoförlerin hepsi araçların kullanımında deneyimli ve dikkatlidir. Araçları kullanan konukların rahat bir seyahat geçirebilmeleri için önceden yol durumu kontrol edilerek transfer gerçekleştirilmektedir.

            İzmir de vito ile transfer yapan firmalar hangileri? Sorusuna profesyonel anlayışıyla cevaplayan firma ile yapacağınız transferler ile ulaşımınız daha rahat ve güvenli olacaktır. Hem yorulmadan ulaşmak istediğiniz yere gidebilecek hem de trafik sorunu yaşamamış olacaksınız. Tatil veya iş seyahatlerinizde kullanabileceğiniz gibi konuk olarak gelen misafirlerinizin de alınması için tercih edebileceğiniz bir firmadır.

 Kiralık Araçlarla İstediğim Yere Gidebilir Miyim?

            Kiralık araç sektöründe, araçların kullanım amaçları, sözleşmelerde belirtilmelidir. Ayrıca, İzmir araç kiralama sektöründe, kiralık araçla istediğiniz yere gidebilirsiniz fakat amaç dışı kullanamazsınız.

             Sözleşmeye göre, İzmir oto kiralama sektöründe, amaç dışı kullanılan araçlar firma tarafından geri alınabilir. Kötü kullanılan araçlar da, İzmir rent a car hizmetlerinde, geri alınmaktadır. Gideceğiniz yeri belirtmeniz ve ona göre firmayı bilgilendirmeniz, İzmir şoförlü kiralama işlemlerinin, daha sağlıklı yürümesine yardımcı olacaktır. Belli belirsiz işler için İzmir havalimanı kiralık araç kiralamak, bütün firmaları rahatsız eder.

             Bu nedenle İzmir havalimanı kiralık oto seçeneklerinde aracı ne için kullanacağınızı ve hangi bölgelerde gezeceğinizi belirtmeniz, sağlıklı bir İzmir havalimanı rent a car hizmeti için büyük önem taşımaktadır.


Kaliteli Araç Kiralama

            Bunun için birçok farklı yol İzmir araç kiralama adına mümkündür. Bunlardan biri İzmir oto kiralama adına yerinde almaktır. Yani kiralanan bir araç İzmir rent a car avantajı bünyesinde nereden kiralandıysa oraya gidilerek yapılır. Bu noktada İzmir şoförlü kiralama çeşitleri adına aracı yerinden almanın yanı sıra farklı hizmetler de bulunmaktadır. Bunlar içerisinde İzmir havalimanı kiralık araç için havalimanına araçların getirilmesi vardır. Ya da İzmir havalimanı kiralık oto adına özel şoförler araçları istenilen yere getirmektedirler. 

            Bu noktada İzmir havalimanı rent a car hizmeti ile istenilen yerden araç alınabilir. İster İzmir araç kiralama ile yerinden alınır. İster İzmir oto kiralama hizmeti ile şoförler getirmektedir. Aynı zamanda İzmir rent a car her türlü hizmet alınabilir. Araçlar İzmir şoförlü kiralama ile getirilebilir. Ya da İzmir havalimanı kiralık araç direkt yerinden de alınabilir. Kaliteli hizmet ile İzmir havalimanı kiralık oto sağlanmaktadır. En doğru adres İzmir havalimanı rent a car için burasıdır. Bunun için İzmir araç kiralama herkes adına hizmettedir. 

            Bu noktada İzmir oto kiralama üstelik uygun fiyatlıdır. Ayrıca İzmir rent a car araçlar her yere getirilmektedir. Tabi İzmir şoförlü kiralama en tercih edilen durumdur. İster İzmir havalimanı kiralık araç getirilebilir. İster İzmir havalimanı kiralık oto için kendisi alabilir. Ya da İzmir havalimanı rent a car adına müşteriye getirilir.


Online Car Rental Bulabilme

            Araç kiralama yani car rental için önceden rezervasyon yaparak araç ayırtabilir veya İzmir’ e vardığınızda eğer bekleyen ve kiralanmamış araç varsa onu da kiralayabilirsiniz. Ama önceden rezervasyon yapmak daha garantili alınacak bir hizmettir. İzmir car rental nasıl bulabilirim? Diye düşünüyorsanız firmanın alternatif araçlarından birini seçmeniz yeterli olacaktır. Alternatif araçları bulunan firma da kiralayacağınız araç için fiyatları önceden online olarak da görüntüleyebilirsiniz.

            İzmir car rental nasıl bulabilirim? Aslında araç bulmak için özellikle yaz sezonlarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yerel bir firma olmasına karşın bu firmadan destek alabilir ve araç sıkıntısı yaşamayabilirsiniz. Sadece web sitesini ziyaret ederek ister online isterseniz de müşteri hizmetlerinden alacağınız yardım ile araç seçmeniz çok kolay olacaktır. Tarih ve bütçe belirledikten sonra size sadece aracınızı seçmek kalır.


Oto Kiralamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İzmir oto kiralama nerede bulunur? Aslında araç kiralama uzun ve kısa olmak üzere iki tiptir. Her iki kiralama tipinde de oto kiralama yapacağınız zaman araç bulmak kadar aracı kiralamak için seçeceğiniz firmaya da dikkat etmelisiniz.

Oto kiralamada en önemli noktalar biri istediğiniz zaman araç temin edilebilecek kapasitesi olması ve araçların düzenli olarak bakımlarının yapılmasıdır. Firmada hem araç temini konusunda hem de araçların düzenli bakımlarının kurumsal servisler tarafından yapılması bir avantajdır.

İzmir oto kiralama nerede bulunur? Sorusunun tam karşılığı aslında profesyonel çalışan araç kiralama firmaları hangileridir? Havalimanından veya merkez ofisten kiralama yapabileceğiniz firma ile sıkıntı yaşamadan ve herhangi bir sorunda da firmanın desteği ile çözüm üretebilirsiniz.


Şöförlü Araç Kiralama Güvenli Midir?

             Türkiye'nin en uygun fiyatlarda araç kiralama hizmetlerinin verildiği bölgelerinden biri olan İzmir'de şoförlü araç kiralayabilmeniz mümkündür. Acil çıkmanız gereken seyahatlerde şoförlü araç kiralama İzmir ne kadar güvenli? Diye merak ediyorsanız, bunda herhangi bir zarar olmadığını bilmeniz yeterlidir. Gerekli ehliyete sahip, verilen adresi bulmada zorluk yaşamayacak, güvenilir şoförler sizleri havaalanından alıp, gideceğiniz yerlere ulaştırabilmektedir.

            Ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşamadan seyahat etmek istiyorsanız ve şoförlü araç kiralama İzmir ne kadar güvenli? Diye düşünüyorsanız; rent a car alanında güvenilir bir firmadan hizmet almaya özen göstermelisiniz. Şoförlü araç kiralama hizmeti sayesinde trafikte zaman kaybetmeden, trafik problemleriyle kafanızı meşgul etmeden, sadece işiniz veya tatilinizle ilgilenebilirsiniz.


Uygun Araç Kiralama

            Ucuz araç kiralama İzmir’de nerede bulabilirim? Aslında online olarak da istediğiniz bütçede araç bulabilirsiniz. Firmanın web sitesinden müsait araçlara bakabilir ve en uygun fiyatlarda araçlar bulabilirsiniz. Profesyonel olarak araç kiralama yaptıkları için hem temin edebilecekleri araç alternatifi fazla hem de daha uygun fiyatlarda araç bulabilmeniz mümkün oluyor.

             Ucuz araç kiralama İzmir’de nerede bulabilirim? İçin firma olarak rahatlıkla kullanılabilecek ara kiralama ofisi hem Merkez Ofis hem de Havalimanı ofislerinde hizmet sağlamaktadır. Hem uçaktan indikten hemen sonra aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz. Hem de merkez ofisi kiralama için kullanabilirsiniz.

             Firmanın deneyimi ve kurumsal çalışmasından dolayı yapacağınız rezervasyonlarda problem yaşamaz ve sorunsuz bir kiralama yapabilirsiniz.


Zgr {Rent A Car|Arac Kiralama|Izmir Arac Kiralama|Soforlu Arac Kiralama|Arac Kiralama Hizmetleri}

İzmir Rent A Car Havalimanı

Havalimanları bundan sonra otogar dan daha çok yolcu taşıma, indirme ve bindirme kapasitesine sahiptir,çünkü insanlar bundan sonra süresak kavramın önemi hissetti ve uçak yolculuklarını tercih etmeye başladı, tabi bunu destekleyen ekstra faktörlerde döneme girdi, uçak seyahat bedelinin eski nazaran daha ekonomik olması ve bir çok ilde bundan sonra havalimanı olması gibi etkenler, havayolu taşımacılığını tercih etmenin oranını çok yukarılara taşımıştır.

Tabi havalimanları bu kadar yoğun olunca birde buradan gitmeniz gereken yerlere ulaşım amacıyla de en az uçak yolculuğu kadar basit ve rahat bir ulaşım biçimine gereksiniminiz bulunuyor bunun içerisinde bir vasıta lüzumlu sizin kullanımınıza özel, basit çözüm olarak ilk akla gelen havalimanı oto kiralama seçeneği, tatil ya da iş hedefli gidilmek dilenen noktaya konforlu ve gezerek bulunuyorma amacıyla alabileceğiniz mutlaka bir hizmet durumu olmaktadır.

ZGR Oto Kiralamada çözüm hazır..

Havalimanı ofisimizden veya zgr.com.tr adresimizden bütçenize ideal vasıta tercih ederek arama vaktinı kısaltabilir işlerinizden arta kalan vakti Izmir’nın görülmesi gereken yerleri gezerek güzel süre geçirebilirsiniz, geçerli sigorta poliçesine sahip,temiz ve yüksek standarttaki vasıtalarımızdan dilediğinizi inceleyebilir,vasıtalarımızı mutluluğunuza aracı olarak kullanabilirsiniz.

Çok detaylı filomuzu son derece ucuz ve kiralanabilir düzeyde sizlere sunuyoruz, izmir rent a car havalimanı servisimiz günün her vaktinda sizi ağırlamaktan haysiyet duyar, havalimanı irtibat telefonlarımızı, arayabilir ya da internet sitemiz çevrimiçi rezervasyon bölümünden isteğinizi bize bildirebilirsiniz, biz sizlere şuandan hayırlı işler ve iyi tatiller diliyoruz.


Kiralanan Araca Neden Depozit Veririz?

Rent a car sistemi - halk diliyle araba kiralama – günümüzde ülkemizde de oldukça kullanılır hale gelmiştir. Günlük, haftalık, aylık olarak paketler sunulmaktadır ve paket fiyatları günlük bazında giderek azalmaktadır. Kiralama işlemi yapılırken de bir takım prosedürleri uygulamak durumunda kalmaktasınız. Bunların başında sözleşme imzalamak ve depozit vermek gelmektedir.

Peki biz Kiralanan Araca Neden Depozit Veririz? Bunun birden fazla sebebi mevcuttur. Birinci olarak alacağınız mal ne olursa olsun depozitin ana amacı olan aidiyet hissedilmesidir. İkinci olarak ise eğer arabayı aldığınız gibi bırakmamışsanız, bunun içinde çeşitli hasarlar veya yakıt tüketimi söylenebilir, bu gibi giderler bu paradan karşılanmaktadır. Eğer değişiklik yok ise de paranızı araba vermeniz ile birlikte geri alabilirsiniz.


Kiralık Araç Adrese Teslim Edilir Mi ?

Rent A Car Şirketleri ya da Araç Kiralama Firmalarının müşterilerine vermiş olduğu bazı EK hizmetler vardır. Aracın adrese teslim edilmesi ya da kullanım süresi dolan aracın adresten teslim alınması ise bunlardan bazılarıdır.

Kiralık araç adrese teslim edilir mi? Esasen, firma aracı adrese teslim etmek ya da adresten teslim almak zorunda değildir. Fakat, hem firmalar arası rekabet hem de ticarette tercih nedeni sayılabilme arzusu, firmaları, müşterilerinin ilgisini çekebilmek için farklı arayışların içerisine itmiştir. Araçların 2 yaşını geçmemiş olması, adresten adrese teslim, araç değiştirebilme ve online talepte bulunabilme, ya da kilometre de sınırsız olabilme gibi vs. vs. vs. bunlar sadece onlarca hizmetten birkaçı.

 


ZGR Rent A Car’ın Avantajları

Ülkemizde hizmet veren çok sayıda araç kiralama firması bulunuyor. Ancak bu araç kiralama firmaları arasında bazı firmalar sundukları kaliteli hizmet ile birlikte diğer rakiplerinin her zaman bir adım önünde bulunuyorlar. ZGR Rent A Car firması da bu öncü firmalardan bir tanesi. Araçlarında tüm şartları kapsayan kaskoların bulunması, her zaman en kaliteli araçları ekonomik şartlarda sunması, engelli vatandaşlarımız ya da bebekli aileler için özel hizmetlerinin sunulması ZGR Rent A Car’ın avantajları arasında gösterilebilir.Bu avantajlardan yararlanmak için kullanıcılar internet sitesi üzerinden ya da telefon numaralarından firma ile iletişime geçebilirler. Yaptırdıkları rezervasyon işlemi ile birlikte ihtiyaç duydukları gün araçları onları bekliyor olacaktır.


Kiraladığım Aracı Erken Teslim Etsem Farkını Alabilir miyim?

Araç kiralamalarında kiralanan süre ve ücret sözleşmede olduğu gibi belirtilmiştir ve firma o süre boyunca aracı sizin için tahsis etmiştir. Eğer aracı erken teslim etmişseniz ve ücret iadesi talebinde bulunacaksanız, firma buna rıza göstermeyebilir. Bu konu da firma haklıdır. Çünkü orta da yapılmış olan bir sözleşme vardır ve sizden sözleşme kurallarına uymanız istenilebilir. Kiraladığım aracı erken teslim etsem farkını alabilir miyim? derseniz eğer, Şirket ve kurumsal firmalarda bu tür iadeler yapılmaz ancak şirket olmayan ve bireysel kiralamalarda kişisel dostluklar ön plana çıkarak iade söz konusu olabilir ama, bunun da güvenilirliği tartışılır. Bu konuda yapılması gereken en iyi davranış şekli ihtiyaçları önceden tam olarak belirlemek ve kiralama süresini ona göre ayarlamak olacaktır.


Kaza Olması Durumunda Aracın Tamirde Geçirdiği Günler İçin Para Alır Ödemek Zorunda mısınız?

Kiralık araçla kaza yaptığınız zaman ister sizin hatanızdan isterse karşı tarafın hatasından kaynaklanan bir durum yüzünden aracın serviste geçirdiği günler için oto kiralama şirketlerinin zararının karşılanması gerekmektedir. Sonuçta o bir ticari araçtır ve karşı tarafa gelir sağlamaktadır. Yani kaza olması durumunda taktirde geçirdiği günler için para alır ödemek zorunda mısınız ? evet kanuni olarak zorundasınız. Ancak bu durum birazda oto kiralama şirketinin inisiyatifine kalmış bir durumdur. Aracın serviste ya da tamirde kaldığı günler için ücret ödeme şartını oto kiralama şirketi ile kendi tarafınızca çözmeniz gereken bir durumdur.


İzmir Vip Oto Kiralama

İzmir’de iş, aile ziyareti, turistik amaçlı seyahatleriniz sırasında sizin ve birlikte bulunduğunuz kişilerin istediği konforu sunmaktayız. Özellikle iş ve aile ziyaretleri sırasında iyi bir izlenimin en önemli anahtarı kullandığınız araç olmaktadır. Bulunduğunuz bölge İzmir ve civarındaysa en uygun seçenekleriyle İzmir vip oto kiralama sizlere arzu ettiğiniz hizmeti sunmaktadır. Vip oto kiralama konusundaki beklentilerinizi dikkate alıyor, en uygun koşullarda en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. En uygun fiyatlar, ucuz ve kaliteli araç kiralamak isterseniz bizimle irtibata geçmenizi öneririz. Sizin ve ailenizin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaktayız. Güvenliğinize, konforunuza önem veriyoruz. Sizler için en uygun seçeneklerimizle bizlerle görüşmeden araç kiralamayın. 


İzmir Rent A Car

Araç ihtiyacınızı karşılayacak en uygun seçeneklerle İzmir’de sizleri bekliyoruz. Havalimanı transfer hizmeti de dahil olmak üzere İzmir’de araç ihtiyacınızı karşılamak bizim işimiz. İzmir rent a car en uygun kiralık araç seçenekleriyle siz değerli sürücülere İzmir'de hizmet vermektedir. İhtiyaçlarınıza en uygun aracı kiralayabileceğiniz firmamıza bir telefon kadar yakınsınız. İş, aile ziyareti ya da turistik amaçlı gezilerinizde siz ve sevdiklerinize güvenilir ve kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Seyahatinizin süresi ve koşulların ne kadar uygun olduğunu öğrenmek için bizi arayın. Koşullarınıza en uygun araçları bulmanıza yardımcı olalım. Deneyimli uzman kadromuz, bakımlı, konforlu, güvenilir ve uygun fiyatlı araba seçeneklerimizi mutlaka görmelisiniz.

İzmir Havalimanı Rent A Car

İzmir, konumu bakımından özellikle yaz tatili bakımından çok önemli bir noktadadır. Şehir kendi bünyesinde barındırdığı tatil merkezlerinin yanı sıra, diğer illerdeki önemli tatil beldelerine de geçiş noktasında yer almaktadır. Bu nedenle kişiler İzmir'de havalimanını özellikle yaz aylarında yoğun olarak kullanmaktadır. Uçak seyahati ile şehre gelen kişiler, buradan yapacakları seyahatler için genellikle araç kiralama yöntemini kullanmaktadırlar. Bu ihtiyaca bağlı olarak günümüzde İzmir Havalimanı Rent A Car hizmetleri çok gelişmiştir. Kişiler havaalanından araç kiralayarak, İzmir'deki tatil merkezlerine ulaşım sağlayabilirler. Bunun dışında da Muğla ve Antalya'da bulunan tatil merkezlerini kullanacak kişilerin de İzmir'den araç kiralama yoluna gidebildikleri görülmektedir. Bu sayede seyahatlerini daha kısa ve daha rahat bir hale getirebilmektedirler.

Gaziemir Araç Kiralama

Araç kiralamak günümüzde çokça başvurulan yöntemlerden biridir. Araç kiralamak kısa süreli araç ihtiyacınızı gidermek için hem ekonomik olarak hem de zamansal olarak çok uygun bir yoldur. Gaziemir’de bu hizmeti veren ofisler mevcuttur. Onlarla irtibata geçerek hemen araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamanın neden avantajlı olduğunu açıklarsak:

1. Otobüs, servis beklemek zorunda kalmazsınız.

2. Gideceğiniz yere otobüsün dolambaçlı yollarından değil direk gidersiniz.

3. Ayakta gitmek zorunda kalmazsınız.

4. Eşyalarınızı servisten servise taşımak zorunda kalmazsınız.

5. Taksilere daha fazla para vermek zorunda kalmazsınız.

6. Dışarı çıktığınızda araba beklemek zorunda kalmazsınız. Çünkü aracınız hemen hizmetinizdedir.

7. kısa süreli araba ihtiyacınızı hem daha ekonomik hem de daha iyi şekilde elde ederek gideceğiniz yerlere özgürce gidersiniz

Gördüğünüz gibi araç kiralamak kısa süreli araç ihtiyacınız için en ideal yoldur. Bu yüzden eğer birkaç günlüğüne arabaya ihtiyacınız varsa hemen araç kiralamaya başlayın.

Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama ( Rent a car ) denilen bayilerde satışa sunulan araçlardır. Genellikle bu bayilerden veya internette kiralama fiyatına verilen sitelerden alınmakta. Arabanın modeline, markasına vb. durumlara fiyat veren satış temsilcileri arabanın sorunsuz gelmesini istemekte ve sorunun olmadığı taktirde sıkıntı da olmayacağını belirtmekte. Yani eğer kiraladığınız araçla kaza veya değişik durumlar yaşadığınızda fiyatı karşılamakla yükümlüsünüzdür. Fiyatları konusunda da dediğimiz gibi markasına göre ayrı modeline göre ayrı fiyat biçilmekte. Genel olarak söyleyecek olursak (günlük biçiminden düşünerek) 60 ile 150 arası alabileceğiniz bütün araçlar bulunmakta. Tabi çok pahalı fiyatlarda da araçlar bulunmakta fakat bu söylediğimiz fiyat aralığı genel olarak tüm dünya tarafından kullanılan araçlar arasında olduğu içindir.


İzmir Lüks Araç Kiralama

Aradığınız daha fazla seçenek, daha iyi marka ve daha çok konfor ise İzmir lüks araç kiralama isteklerinizin karşılanmasında müşteri sıralamasında ilk sıradaki yerini korumaktadır. Lüks araç ihtiyaçlarınızda konforla birlikte ekonomiyi de ön planda tutan İzmir lüks araç kiralama ’da aradığınızdan çok daha fazlasını bulacaksınız. İzmir’de lüks sınıf kiralık araç bulmak sizin için sorun olmaktan çıkarılmıştır. İl dışına araç kiralama hizmeti de verilebilmekte, müşteriler lüks araçlar için online rezervasyon yaptırılabilmektedir. Hizmette kaliteye İzmir lüks araç kiralama ile ulaşacaksınız. Ferrari, Range Rover, Porsche, Volvo, BMW, Mercedes gibi modellerin en yenilerinin yer aldığı, geniş bir yelpazeye sahip araç filosu sürekli bakımlı halde tutulmaktadır. Araç teslimi tam zamanında, rezervasyona uygun şekilde yapılmaktadır. Firma önceliği sizin konforunuz, güveniniz, sorunsuz seyahatinizdir.

Her Kiralanan Araçta GPRS Bulunur mu?

Firmalar mevcut araçlarını takip edebilmek için GPRS sistemini kullanıyorlar. Bu sistemler sayesinde araçların hangi saatlerde nerede olduğunu ve kullanım aşamasında yaptıkları hızları görebiliyorlar. Araç kiralama firmalarına giderek araçlarını kiralayan kişiler her kiralanan araçta GPRS bulunur mu sorusuyla yetkililere başvuruyorlar. Kişiler uzaktan takip edilen bir sistemle araç kullanmak istemiyor olsalar da güvenlik için araç kiralama firmalarında GPRS bulunuyor. Bu sistem kullanıcılara herhangi bir kısıtlama getirmiyor. Bu sebeple GPRS bağlı bir araçta yolculuk etmenin kişilere herhangi bir dezavantajı da olmuyor. Bunun yanı sıra araçlarını teslim edecekleri zaman tekrar kiralama ofislerine götürmelerine gerek kalmıyor. Rahatlıkla firma yetkililerini arayıp aracı herhangi bir yerde bırakarak teslim edebiliyorlar.

 


Kaza Halinde Kiraladığınız Araç Yerine, Yeni Araç Gönderilir mi?

Günümüzde birçok özel şirket hatta büyük holdingler bile, yeni ara satın almak yerine işlerinde kullanmak amacı ile filo kiralama yöntemini kullanmaktadırlar. Bunun en büyük sebeplerinden birisi sağlanan vergi avantajıdır. Ödedikleri kira karşılığı aldıkları faturanın vergi tutarını, sonraki ay ödemeleri gereken vergi tutarından düşebilirler. Bu da kiralama işlemini cazip hale getirmektedir. En çok merak edilen konulardan birisi de "Kaza Halinde Kiraladığınız Araç Yerine, Yeni Araç Gönderilir mi?" sorusudur. Araç ile kaza yapılması durumunda, aracın tamir süresi sözleşmede yazan süreyi aşarsa aynı özellikte başka bir araç tahsis edilmektedir. Bu işlem çalınma durumlarında da aynen geçerli olmaktadır.


İzmir Havalimanı Transfer

İzmir'e havayolu ile seyahat eden yolcular için özel şoförlü araçlar, havalimanına yönlendirilerek bu noktadan yolcuların iniş saatlerinde karşılanması sağlanır. Uçuş bilgilerinizi önceden paylaşarak firma ile iletişime geçtiğiniz taktirde İzmir havalimanı transfer talebiniz için bir ön koşul yapmış oluyorsunuz. Paylaşılan bilgiler doğrultusunda ihtiyacınız olan transfer aracını kişi sayınıza göre belirleyebilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan transfer aracı istediğiniz saatte sizleri karşılamak için havalimanında olacaktır. Gerek tatil, gerek iş seyahatlerinizde bu hizmeti tercih edebilirsiniz. Çünkü bilhassa aceleniz olduğu durumlarda transfer araçları tam vaktinde havalimanında olacak ve sizleri istediğiniz noktalara güvenle ulaştıracaklardır. İstediğiniz her durumda transfer hizmeti talep ederek istediğiniz noktalara İzmir havalimanı transfer vasıtasıyla sorunsuz, güvenli ve hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.


Araç Kiralamada Fiyata Dahil Olmayan Hususlar

Araç kiralamada fiyata dahil olan hususlar olduğu gibi bir de fiyata dahil olmayan hususlar bulunmaktadır.

Araç kiralama ücretinin içerisinde yer almayan o hususlar şunlardır:

 • Akaryakıt
 • Ferdi kaza sigortası
 • İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası
 • Tek yön ücreti
 • 0-26 km arası teslim etme ve teslim alma ücreti
 • Bebek koltuğu ücreti
 • Navigasyon cihazı
 • Ek sürücü ücreti
 • Bluetooth araç kiti ücreti
 • Köprü ve otoyol geçiş kart kullanım ücreti. Bu saydığımız hususlar, kiraladığınız araç için ödemiş olduğunuz ücretin içinde yer almaz ve bu hususlar içinde ayrıca ödeme yapmanız gerekir. Araç kiralamadan önce bu konuyu da araç kiralama firmasıyla görüşmeniz ve bu konu hakkında detaylı bilgi almanız sizin için daha doğru olacaktır.

Araç Kiralama İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Aracınız olmasa dahi artık araç kiralama servisi veren şirketler var. Bu şirketlerden araç kiralayabiliyorsunuz. Tabii bu servisten yaralanmak için ehliyetinizin olması gerekiyor. Firmalar ehliyet sahibi olan grupları ekonomik, orta, lüks olarak ayırıyor ve belirli yaş kıstasları arıyorlar. ekonomik araçlar için 21, orta araçlar için 25, lüks araçlar için 30 yaşın üzerinde olmanız gerekiyor. Kiralama yapmanız için bir kredi kartına sahip olmanız gerekiyor ve araç kiralayan firmalar belirli miktarda ücreti bu karttan bloke ettiriyorlar. Kiralama süre bittiğinde bu ücreti geri alıyorsunuz. Yaş sınırını sağlasanız bile ehliyet süreniz de bu konuda etkili oluyor. ekonomik araçlar için en az 2 yıldır ehliyetinizin olması, orta grup için en az 3 yıl ve lüks sınıf için en az 5 yıldır kullanıcı olmanız gerekiyor.

Araç Kiralamak, Araba Satın Almaktan Daha mı Avantajlı

Günümüzde özellikle rent a car dediğimiz, araç kiralama yöntemi çok popüler olmaya başlamıştır. Bu yöntemi, araç sahip olma ile kıyasladığımız zaman, avantaj ve dezavantajlarını bulmak elbette mümkündür. Ancak gerekli hassasiyetler gösterildikten sonra, araç kiralamanın daha mantıklı bir yol olduğu söylenebilir.

Araç kiralamak, araba satın almaktan daha mı avantajlı diye sorulduğu zaman, öncelikle kişilerin ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Bazı kişiler için araçlar sürekli olarak ihtiyaç dahilinde değildir. Sadece gerekli durumlarda araçlara ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlar da özellikle seyahat etme konusunda ortaya çıkar. İşte bu noktalarda araç kiralama yöntemi çok avantajlı olmaktadır. Özellikle sezonluk gidilen tatil beldelerinde, araç kiralama yöntemi çok akıllıca olmaktadır. Bunun haricinde araç sahibi olanların da, bu yöntemi tercih etmeleri daha mantıklıdır. Uzun bir araç yolculuğundansa, seyahatleri uçakla yapıp, gidilen tatil beldelerinde de araç kiralamak çok mantıklı olmaktadır. Bu yönlerden bakıldığı zaman, araç kiralama yönteminin daha akılcı olduğunu söylemek mümkündür.

Araç Kiralamak İçin Kaç Yaşında Olmamız Gerekiyor?

Bir arabaya sahip olmayan ve arabayla seyahat etmesi gereken insanların genelde işlerini halletmek için başvurdukları yöntem araç kiralamadır. Toplumun bilinçlenmesiyle beraber komşudan veya akrabadan arabasını emaneten alma olayı rafa kaldırılmış durumda.

Kimseye minnet etmeden belli koşulları sağlayan herkes araç kiralayabilir. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi ARAÇ KİRALAMAK İÇİN KAÇ YAŞINDA OLMAMIZ GEREKİYOR? sorusudur.

Araç kiralamak için şartlara baktığımızda; a,b,c,h,f grubunda bulunan araçlar için 19 yaşını doldurmuş olmak ve en az 1 yıllık ehliyete sahip olmak gerekir. M,g,o,n,d grubunda bulunan araçlar için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az 2 yıllık ehliyete sahip olmak gerekir. I,l,e,k grubundaki araçlar için de 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az 3 yıllık ehliyete sahip olmak gerekir. Son olarak j grubu için de 3 yıllık ehliyet ve 21 yaşında olması gerekiyor.

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Günümüzde çok popüler bir hale gelen rent a car dediğimiz araç kiralama, kişilerin birçok ihtiyaçlarını gidermelerinde faydalı olmaktadır. Daha önce hiç araç kiralamamış ve herhangi bir araç sahibi olmayanlar için kesinlikle tavsiye edilebilecek olan bu yöntem ile birlikte, araç ile alakalı olacak her türlü ihtiyacınızı giderebilirsiniz. İş seyahati, tatil seyahati gibi birçok ihtiyacınızda araç kiralamadan faydalanabilirsiniz.

Bu araç kiralama nasıl yapılır diye baktığımız zaman, yapmanız gereken tek şey, size en yakın olan ya da bulunduğunuz bölgedeki en yakın araç kiralama firmasına ulaşmak. Firmaya ehliyet ve kimlik gibi belgelerinizi sunarak, aracı günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak istediğiniz şekilde kiralayabilirsiniz. Bu firmalarda her türlü bütçeye uygun araç bulunmaktadır. İster sade bir araba, isterseniz de lüks bir araca, araç kiralama yöntemi ile ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralamanın Faydaları

Araç kiralamak kısa süreli arabaya ihtiyaçları olanlar için çok iyi bir yöntemdir. Örneğin eğer başka bir şehre gidiyorsanız, tatile çıkıyorsanız ya da kısa süreli bir işiniz var ve araca ihtiyacınız oldu. Bu durumda yapacağınız en mantıklı ve hızlı yöntem araba kiralamak olacaktır. Peki neden?

1. Otobüs ya da taksi beklemek zorunda kalmazsınız.

2. Taksiye vereceğiniz paradan tasarruf edersiniz.

3. Kendi aracınız olduğu için Daha rahat edersiniz

4. Gideceğiniz yere daha erken gidersiniz ve ayrılırken de arabanız hazır olduğundan beklemezsiniz.

5. Gideceğiniz yere geç kalmazsınız.

6. Eğer tatile gidiyorsanız otobüs saatlerine göre tatilinizi planlamazsınız.

7. Kimseden arabasını istemek için rica etmezsiniz.

8. Taksiden daha az ödersiniz.

Gördüğünüz gibi araba kiralamak kısa süreli arabaya ihtiyacı olanlar için son derce faydalı bir yöntemdir.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Araç kiralamadan önce firma araştırması yapınız. Fiyatları karşılaştırınız ve indirim fırsatlarına bakın. Bu araştırma sayesinde pek çok özel teklifle karşılaşarak kiralamayı daha uygun fiyata kiralayabilirsiniz.
 • Küçük araç kiralayın. Küçük araçların fiyat avantajları her zaman daha uygundur.
 • Yakıt durumunu kontrol edin. Eğer bir aracı tam dolu aldıysanız eğer götürmeden önce tam dolu teslim etmeniz gereklidir. Eğer aracınızı aldığınızda yakıt durumu çeyrekteyse, yine aracı çeyrek yakıtlı olarak iade ediniz.
 • Sigortayı ihmal etmeyin. Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir.
 • Sözleşmeye dikkat ediniz. Sürüş esnasında ya da teslim zamanı herhangi sorunla karşılaşmamak için yapılan anlaşmayı detaylıca incelemek önemlidir. Sözleşmeyi imzalaman önce mutlaka sözleşmeyi okuyunuz. Kafanıza takılan bir şey merak ettiğiniz her şeyi sormakta hiçbir sakınca yoktur.
 • Kişi sayınıza göre araç kiralamaya dikkat ediniz.
 • Uluslararası sınırlar yurt için bir sorunla karşılaşılmasa da farklı ülkelerde araç kiralamak o kadar rahat olmamaktadır. Gidilen ülkeye göre araba kullanmanın ve ehliyetin geçerlilik şartları değişiklik gösterebilmektedir.

Hasar tespitine dikkat ediniz.


 Araç Kirasını Kredi Kartıyla Ödeyebilir miyiz?

Günümüz koşullarında hemen hemen bütün harcamalarımızı hepimiz kredi kartıyla yapmaktayız. Bu nedenle araç kiralama firmaları da dahil olmak üzere büyük küçük bir çok işletmede kredi kartı geçmektedir. Bir çok oto kiralama şirketinde de araç kirasını kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Hatta kurumsal bir çok oto kiralama firmasının web sitesinden kiralamak istediğiniz aracı ve tarihi seçerek web sitesi üzerinden anında kredi kartınızla araç kirasını ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden ödeme yapmak istemiyorsanız çoğu oto kiralama firmasının web sitesi üzerinden sunduğu rezervasyon hizmeti sayesinde sadece rezervasyon yaptırır, araç kirasını firmanın ofisinde kredi kartınızdan ödeme yapabilirsiniz.

Bir çok işyerinde kredi kartı geçerli olması gibi bir çok oto kiralama firmalarında da kredi kartı geçerli olup araç kirasını kredi kartınızdan ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Aylık Oto Kiralama

Aylık Oto Kiralama, genellikle uzun dönem iş veya tatil seyahatlerinde tercih ediliyor. Bulunduğu bölge veya şehirde toplu taşıma kullanmadan bireysel aracıyla gezmek, bir yerden bir yere daha konforlu ve kolay bir şekilde ulaşmak isteyen herkes; bir araç kiralama firmasından belirli bir ücret karşılığında, kendi zevk ve isteklerine uygun birçok arabaya ulaşabiliyor ve aylık bir ücretle bu araçları kiralayabiliyor. Bununla beraber aylık araba kiralama, şehirlerarası tatile çıkarak dilediğince gezmek isteyen fakat bu amaca uygun bir arabaya sahip olmayan kişiler için de oldukça cazip bir seçenek iken aynı zamanda şirket elemanlarına araç temin etmek amacıyla da birçok firma tarafından tercih ediliyor.

Bir Aracı En Fazla Ne Kadar Süre Kiralıya bilirsiniz.

Araç kiralama hizmeti günümüzde oldukça sık kullanılan faydalı bir uygulamadır. Hem şirketler hem de bireysel şahıslar araç kiralama yöntemine başvurabilmektedirler. Bu kiralama işlemi tek günlük olabileceği gibi aylık kira ödeme şekli ile de kiralama yapmak mümkündür. Genelde şahıslar kısa süreli seyahatleri için araç kiralama hizmetinden yararlanmak istemektedirler.

            Bir Aracı En Fazla Ne Kadar Süre Kiralıya bilirsiniz? Araç kiralama hizmeti 24 saatlik ücretle başlar. Yani en az 1 günlük kiralama yapabilirsiniz. Ancak süre açısından üst sınır yoktur. Yani kiralama şirketi ile yaptığınız anlaşmaya göre, sözleşme şartlarına uyduğunuz sürece

Bir Aracı İki Kişi Aynı Anda Kiralayabilir mi?

Kiralık araç yönetmeliğine göre araç kiralamak için en az 21 yaşını doldurmuş olmanız orta sınıf araçlar için en az 2 yıl üst sınıf araçlar için en az 3 yıllık ehliyetiniz olması gerekmektedir. Kiralık araç yönetmeliğinde aracı kiralayan kişiler üzerine geçici kasko yaptırılması zorunludur. Bir Aracı İki Kişi Aynı Anda Kiralayabilir mi? Evet kiralayabilir. Ancak, İkinci ya da ikinci sürücünün kiralama yapmadan önce mutlaka yetkililere bildirilmiş olması ve kiralama sözleşmesinde işlenmiş olması gerekir. Bunun sayesinde ikinci sürücü de kasko sigortası içinde yer almış olur. İkinci sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen ehliyet ve yaş kriterlerine uyması gerekmektedir.

Depozitosu Verilen Kiralanan Aracı Kiralamaktan Vazgeçebilir miyim?

Eğer bir aracı kiralamak için öncesinde depozito ya da kapora verdiyseniz, bunun geri iadesini talep ettiğinizde uymanız gereken bazı yasal prosedür vardır. Firma ya da araç kiralama şirketleri depozitonuzu iade etmeden önce bazı hak kayıpları olduğunu belirterek kesinti yapmak isteyebilirler.

Aracı kiralamaktan vazgeçtiyseniz ve içeride ki depozitonuzu geri almak istiyorsanız, sözleşmeye öncesinde bunu mutlaka yazdırmanız sizin menfaatinize olacaktır. Depozitosu verilen kiralanan aracı kiralamaktan vazgeçebilir miyim? ya da kiralamak zorunluluğum var mıdır diye soracak olursak da, elbette kiralamaktan vazgeçebilirisiniz, fakat işlem masraflarını ödemek koşulu ile.

 Kurumsal olmayan pek çok firma benzer durumlarda depozitoyu yakmak isteyecektir. Bunun için mutlaka kurumsal firmalarla ya da şirketlerle sözleşmeli olarak çalışın, bireysel kiralama ya da şirket olmayanları tercih etmeyin.

Engelli kişi Kiralık Araçta Kaza Yaptığında Bunu Kim Karşılar?

Engellisiniz. ama ehliyetiniz, evraklarınız herşeyiniz tam ve bir araç kiraladınız kiralamış oldugunuz araçta kaza yaptınız ve maddi açıdan çok hasar var bu hasarı ben mi ödeyecegim diye soracak olursanız eger, bu sorunun cevabı yapmış oldugunuz kaza ve araçı kiralarken imzalamış oldugunuz sözleşmeye baglıdır. Akıllarda soru işareti bırakan Engelli kişi Kiralık Araçta Kaza Yaptğında Bunu Kim Karşılar? Sorusu yukarıda da dedigimiz gibi yapmış oldugunuz kaza türüne baglıdır. Araçta kasko varsa kasko karşılar, tabi en başta araçı kiralarken anlaşmanızda bu hadise geçiyor ise karşılar. Karşı taraf geldi sizin kiralamış oldugu aracı vurduysa o kazayı siz karşılamazsınız...

Engelli Kişiler Araç Kiralamak İçin Hangi Belgeler Hazırlamalıdır?

Araç kiralamak için bir takım belgeler hazırlamak gerekir. Engelli kişilerin araç kiralaması için de onlara özel yapılan araçlardan kiralamaları gerekir. Her araç kiralama şirketin de bu tarz yapılmış araçlar bulunmamaktadır. Bu şekil de araç kiralanan yerler ile irtibata geçilerek kiralamaları gerekir. Bu şekilde yapılan araçlardan kiralamak için de bir takım evraklar gerekir. Bu evraklar eğer engelli kişi kendi kullanacak ise nüfus kağıdı, H sınıfı ehliyet, kredi kartı yeterlidir. Engelli kişi kendi kullanmayacak ama engelli aracı istiyor ise engel durumuna göre bir araç ve aracı kullanacak kişiye ait kimlik kartı, ehliyet ve kredi kartı gereklidir.

Engelli Kişiler İçin Araç Kiralama

Ülkemizde engelli vatandaşlarımızın düşünülmediği konulardan bir tanesi de bu kişilerin araç kiralamada karşılaştığı zorluklar. Yurt dışında engelli kişilerin araç kiralamasına olanak sağlayan düzenlemeler bulunurken, ülkemizde ne yazık ki bu konuda bir çalışma yapılmadığı gibi, mevcut koşullar göz önüne alındığında engelli kişiler için araç kiralama tam bir kabus olmaktadır. Bu koşullardan bahsetmek gerekirse; mesela ülkemizde kiralık araç acentelerinde engelli kişilere uygun araç bulunmamaktadır. Gerçi filoların da engellilere uygun araç bulundurulsalar bile devletimiz engelli vatandaşlarımızın sadece adlarına tescil edilen araçları kullanmasına izin vermektedir. Bu kısıtlamalar aynı zamanda yurt dışından gelecek olan engelli vatandaşlarımızı da zorlamaktadır. Sadece kendi araçları ile trafiğe çıkmaları mümkün olmaktadır.

Filo Araç Kiralama

Günümüzde araç kiralama hizmeti çok yaygın bir hizmettir ve bu hizmet araç kiralama şirketleri tarafından verilir. Bu şirketler rent a car olarak da bilinir. Araç kiralamanın bir ayağı da filo araç kiralamadır. Filo araç kiralamada özel organizasyonlar için çok sayıda, isteğe göre araç kiralanır. Araç kiralamak isteyen kişiler, rent a car şirketlerine filo kiralamak istediğini bildirerek, filoda kullanmak istedikleri araçların marka modelini, özel istekleri olup olmadığını belirtirler. Filo kiralama hizmeti veren şirketse bu talepleri karşılayıp karşılayamayacağına bakarak, kiracıya ibraz eder. Özel isteklerini yerine getirebilir, filo kiracısı kişi şoför isterse, şoför temini yaparlar. Bazı rent a car şirketleri sadece filo kiralama hizmetiyle ilgilenmektedir.

Filo Kiralamak İçin Hangi Belgeler Gerekmektedir?

Bir şirketiniz ve sizde oto kiralayarak avantajlardan yararlanmak istiyorsunuz. Bunun için hazır olması gereken belgeler nelerdir? Oto kiralama şirketi ile anlaşma yapmak için hangi belgeler gereklidir. İşte o belgeler;

Şirketinize ait 2 yıllık bilanço ve gelir tablosu,

 • Mevcut yıla ait bilanço / özet gelir tablosu,
 • Son ortaklık yapısını ve kuruluşunu gösteren sicil gazetesi,
 • Vergi levhası,
 • İmza sirküleri,
 • Ortaklara ait kimlik fotokopisi ( en büyük iki ortağa ait),
 • Çalışılan banka şube isimleri, adresleri,
 • Personel sayısı,

Faaliyet konusu hakkında kısa bilgi dosyalarını hazır ederek filo kiralama şirketine sunum yapmalısınız. Filo kiralama şirketi dosyalar yardımıyla sizi daha iyi tanıma imkanı tanıyacak ve size memnun kalabileceğiniz bir hizmeti sunmak isteyecektir.

Araç Kiralamada Fiyata Dahil Olan Hususlar

Araç kiralayanların sayısı son yıllarda gittikçe artmaktadır. Araç kiralamak belirli bir süre dahilinde ve belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Araç kiralama için ödenen ücret içerisinde her şeyi barındırmıyor. Araç kiralamada fiyata dahil olan hususlar ise şöyledir:

 • Araçları sınırsız kilometrede kullanım hakkına sahipsinizdir.
 • Hasar sorumluluk güvencesi de fiyata dahil olan bir başka husustur.
 • Hırsızlık güvencesi, araç kiralamada fiyata dahil olan bir başka husustur.
 • Son olarak araç kiralamada fiyata dahil olan husus ise %18 katma değer vergisidir.      Bu 4 husus, araç kiralama fiyatı içerisinde yer alıp sizin herhangi bir ek ücret ödemenize neden olmaz. Araç kiralama için ödediğiniz ücret bu 4 hususu da kapsayan bir ücrettir. 

Aracı Erken Getirirsem Para İadesi Olur Mu?

            Kiralamış olduğun arabayı erken teslim etmen mümkündür ancak bu durumda sana arabayı kiralamış olduğun firma herhangi bir para iadesi yapmaz. Kiralamış olduğunuz araçla işiniz erken bittiyse ve aracı erken götürmenin size para iadesi olarak döneceğini düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri böyle bir durumda müşterilerine geri para iadesi yapmamaktadır. Araç kiraladığınız takdirde bu durumu aklınızın bir köşesinde bulundurunuz. Kiraladığınız araç ile geçireceğiniz süreyi iyi değerlendirmeniz ve anlaştığınız süreyi doğru kullanmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Araç kiralamadan önce de aracın size ne kadar süreyle lazım olacağını iyi planlamanız gerekmektedir. Eğer ki aracın size ne kadar süreyle lazım olduğunu iyi hesaplarsanız aracınızı erken götürmenize de gerek kalmaz.

Araç Kiralamada Fiyata Dahil Olan Hususlar Araç kiralayanların sayısı son yıllarda gittikçe artmaktadır. Araç kiralamak belirli bir süre dahilinde ve belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Araç kiralama için ödenen ücret içerisinde her şeyi barındırmıyor. Araç kiralamada fiyata dahil olan hususlar ise şöyledir:

Araçları sınırsız kilometrede kullanım hakkına sahipsinizdir.

Hasar sorumluluk güvencesi de fiyata dahil olan bir başka husustur.

Hırsızlık güvencesi, araç kiralamada fiyata dahil olan bir başka husustur.

Son olarak araç kiralamada fiyata dahil olan husus ise %18 katma değer vergisidir.

Bu 4 husus, araç kiralama fiyatı içerisinde yer alıp sizin herhangi bir ek ücret ödemenize neden olmaz. Araç kiralama için ödediğiniz ücret bu 4 hususu da kapsayan bir ücrettir. 

Aracı Erken Getirirsem Para İadesi Olur Mu?

             Kiralamış olduğun arabayı erken teslim etmen mümkündür ancak bu durumda sana arabayı kiralamış olduğun firma herhangi bir para iadesi yapmaz. Kiralamış olduğunuz araçla işiniz erken bittiyse ve aracı erken götürmenin size para iadesi olarak döneceğini düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri böyle bir durumda müşterilerine geri para iadesi yapmamaktadır. Araç kiraladığınız takdirde bu durumu aklınızın bir köşesinde bulundurunuz. Kiraladığınız araç ile geçireceğiniz süreyi iyi değerlendirmeniz ve anlaştığınız süreyi doğru kullanmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Araç kiralamadan önce de aracın size ne kadar süreyle lazım olacağını iyi planlamanız gerekmektedir. Eğer ki aracın size ne kadar süreyle lazım olduğunu iyi hesaplarsanız aracınızı erken götürmenize de gerek kalmaz.

Yabancı Uyruklu Kişiler Ülkemizde Araç Kiralayabilir Mi?

             Yabancı uyruklu kişiler ülkemizde araç kiralayabilir mi? sorusuna verilecek olan yanıt ''EVET'' DİR. yabancı uyruklu misafirlerimizin ülkemizde araç kiralayabilmeleri için TC. vatandaşı olmalarına ya da oturma-çalışma izinleri bulunmasına gerek bulunmamaktadır. Turist vatandaşlar pasaportları üzerinden tüm araç kiralama işlemlerini rahatlıkla yaptırabilmektedirler.  Bu uygulama çıkartılan bazı yasalarla da güvence altına alınmış olup Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşları ülkemizde gerekli beyanları verdikten sonra araç kullanabiliyorlar. Bunun dışında ülkemizde ev, araba, gayrimenkul bile kiralamanın dışında satın alabildikleri düşünülürse oldukça yol kat ettiğimiz muhakkak. Turist misafirlerimizin ülkemizde araç kiralamalarında sıkıntı yok lakin, trafiğin akışı, akış yönü ve trafik kurallarının farklılığı zaman zaman onları zorluyor.

Araç Kiralamak İçin Ehliyetin Kaç Yıllık Olması Gerekmektedir?

            Araç kiralama hizmeti sunan firmalar araç kiralarken yaş ve ehliyet süresi gibi bazı unsurlara dikkat etmektedirler. Bu koşullar firmadan firmaya değişmekle birlikte firmaların araçların marka ve modelleri üzerinde yarattığı bazı klasmanlar var. Ekonomik grup araçlar (clio, polo, era vb.), orta grup araçlar (megane, jetta, golf, cooper vb.), üst grup araçlar (passat, mondeo A2 vb. ), lüks grup araçlar (Bmw, mercedes, porche vb.)

Ehliyet süresi Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık bir ehliyetinizin olması gerekirken, orta grup araçlar için 3 yıllık, üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıldır ehliyetinizin olması koşulu aranıyor.

izmir zgr havalimanı rent a car şirketinin araç kiralama blog'una hoşgeldiniz. 

Bu Yazılar Creative Commons Alıntı-LisansDevam 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
Whatsapp Telefon