Kiralık Aracın Teslim Gecikmesi Olursa Ne İşlemler Yapılır?

Kiralık Aracın Teslim Gecikmesi Olursa Ne İşlemler Yapılır?

Kiralık Aracın Teslim Gecikmesi Olursa Ne İşlemler Yapılır?


            Kişiler çeşitli firmalardan araçlar kiralarken, bazı yükümlülüklerin altına da imza atmış olurlar. Bu nedenle araç kiralama konusunda çok hassasiyetli davranmak gerekmektedir. Araçları kiralarken, ne kadar sürelik bir ihtiyacınızın olduğunuzu iyi belirlemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde teslim süreleri geciken araçlarda bazı yaptırımlar uygulanabilir.


            Kiralık aracın teslim gecikmesi olursa ne işlemler yapılır diye bakıldığı zaman, her firma müşterisine farklı koşullar sunabilir. Yani araç kiralarken bunlar size bir sözleşme halinde sunulur, ve bunlara uymanız beklenir. Yaşasan bir aksilikte de bunun sorumlusu olarak sizler tutulursunuz. Teslimi geciken araçlar için firmalar öncelikle, geciken süre kadar ek gün ücreti alır. Yani aracın teslim edilmediği her zaman zarfı için, extra ücret ödersiniz. Bunun haricinde araçların uzun bir süre teslim edilmemesi durumunda ise firmalar sözleşmede yazan koşulları uygulayarak sizleri mahkemelere verme yolunu da kullanabilir.
İlginizi Çekebilir
 • Filo kiralama hizmeti
  Konforlu Bir Hayatın Olmazsa Olmazı: Araç Kiralama Hizmeti
 • Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri
  Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçenekleri arasında yer alan ZGR ile İzmir medeniyetlerin beşiği sıfatının hakkını veren bir Türkiye’nin eşsiz yerini gezebilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanından Araç Kiralama İmkanı Araç Kiralama ile Gezilecek Yerler
 • Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Araç Kiralama
  Aliağa Organize Sanayi Bölgesi araç kiralama hizmeti, İzmir’in önde gelen rent a car firması olan ZGR Rent a Car tarafından misafirlerine ve müşterilerine sunulmaktadır. İster firmalar için uzun dönem kiralama ister misafirler için, günlük, haftalık ya da aylık kiralık ...
 • Aliağa Araç Kiralama
  ZGR Rent a Car ile Aliağa'da rahat ve uygun fiyatlı araç kiralama
 • Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi araç kiralama
  920 bin metrekarelik bir alana yayılmış olan Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi araç kiralama ve ulaşım ihtiyaçlarını sağlamak için ZGR Rent a Car araç kiralama firmasını tercih etmektedir.
Whatsapp Telefon