Kiralanan Aracın Lastiği Zarar Gördüğünde Bunu Kim Karşılar?

Kiralanan Aracın Lastiği Zarar Gördüğünde Bunu Kim Karşılar?

Kiralanan Aracın Lastiği Zarar Gördüğünde Bunu Kim Karşılar?

Araç kiralarken korktuğumuz durumlardan biri de eğer kaza yaparsak maddi hasarı kimin ödeyeceğidir. Çoğu araç kiralanırken sigortaları vardır. Bu yüzden araç kiralarken oluşan maddi hasar sigorta tarafından karşılanır.

Kiralanan aracın lastiği zarar görürse bunu yine sigorta karşılar. Fakat sigortanın karşılamayacağı durumlarda vardır. Kiralanan araç kaza anında kullanan kişi alkollü ise, ehliyeti yoksa ya da aracı kiralayan kişiden farklı biri kullanıyor ise sigorta hiçbir ödeme yapmayacağı gibi bütün masraflar kiralayan kişi tarafından karşılanır. Trafik kurallarına uyulmaması, aşırı hız yapmak, sürücünün suçlu bulunması durumunda sigorta ödeme yapmayabilir.

Araç kiralarken yaşanabilecek böyle durumlar karşısında haksız duruma düşmek istemiyorsanız kurumsal firmalarla çalışmalısınız. 

İlginizi Çekebilir
 • İzmir Araç Kiralama
  İzmir'de kullanışlı ve uygun fiyatlı araç kiralama seçenekleri
 • Karavan Kiralama İzmir
  İzmir'den karavan kiralamak için hizmet veren kiralık Karavan web sitesi ile size en uygun araca en uygun ürün ile sizi karşılamaktayız.
 • Havalimanında araç kiralamak neden avantajlı
  İzmir havalimanı araç kiralama hizmetini avantajlı kılan birçok husus mevcut. İlk olarak Adnan Menderes Havalimanı’nın şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede olduğunu düşünürseniz, kısa sürede şehir merkezine ulaşmak için en makul seçeneğin araç kiralamak olduğu...
 • İzmir Unutulmaz Lezzetler
  İzmir, taze deniz ürünleri, doyurucu et yemekleri ve damak tadına hitap edecek kesin olan vejetaryen seçenekleriyle ünlüdür.
 • Balıkesir Susurluk Araç Kiralama
  Susurluk'ta araba kiralamak mı istiyorsunuz? Balıkesir Susurluk Araç Kiralama uygun fiyatlı ve güvenilir araç kiralama için en doğru tercihiniz. Çeşitli araçlar arasından seçim yapın ve sorunsuz bir kiralama deneyiminin keyfini çıkarın. Arabanızı bugün rezerve edin!
Whatsapp Telefon