Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Araç kiralamanın son dönemlerde hem konforlu olması hem de hesaplı olması sebebi ile oldukça rağbet gören bir yapısı bulunmaktadır. Bu kiralamada özellikle iş seyahati, tatil ve uzun süreli kullanım içeriyor olması fazlaca tercih edilmesine sebep olmaktadır. İsteğe bağlı araç kiralama seçeneklerinin olması da son derece avantajlıdır. Fakat kiralamaya dair detayları çok iyi bilmek ve mutlaka kiralama kurallarına göre hareket etmek gerekir. Mutlak suretle araç kiralamadan önce bilinmesi gerekenler konusuna değinmelisiniz. Kiralamanın nasıl ve ne şekilde yapacağınızı bilmek size ekonomik açıdan da avantaj sağlayacaktır.

Araç Seçimi

Hangi sebeple olursa olsun araba kiralama yaparken mutlaka araç seçimine dikkat etmelisiniz. Elbette bu seçimi seyahatinize göre belirlemelisiniz. Yani uzun yolda mı yoksa kısa yol yani şehir içi mi yapacağınıza göre seçmelisiniz. Uzun yol için araç kiralama yapacaksanız konfor yönüne dikkat etmelisiniz. Eğer şehir içi ise yakıt durumuna göre hareket etmek size daha fazla avantaj sağlayacaktır. Bütçe dostu araçlarla şehir içi kullanımda avantaj sağlamak sizin elinizde. Yakıt gideri aracın kira bedelinden fazla olması size kardan çok zarar verecektir.

Araç Kiralarken Modele Dikkat

Araçların gün geçtikçe eskidiğini ve hem konfor açısından hem de yakıt açısından sizi zorlayacağını unutmamalısınız. Bu yüzden mutlak suretle kiralayacağınız aracın en fazla 3 – 4 yaşında olmasına dikkat ediniz. Oto kiralama esnasında aracı ister şehir içinde isterseniz de şehir dışında kullanıyor olsanız dahi yaşına göre hareket etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Araba ne kadar yeni ise konforda o denli iyi olacaktır. Buna ek olarak yeni arabanın arıza yapma gibi bir durumu söz konusu olmayacağı için seyahat esnasında sizi zor duruma düşürecek hallerin yaşanma ihtimali de düşük olacaktır.

Araç Kiralamada Ek Ücretler

Kiralayacağınız araç ile alakalı belirlenen fiyatı anlaştıktan sonra diğer detaylara dikkat etmelisiniz. Anlaşmada belirlenen tutar sonrası araba kiralama bedeli ek ücretler karşınıza çıkabilir. Ek ücretlerle karşılaşmamak adına ne anlaştıysanız o fiyatta kalması konusuna iyi bakmalısınız. Aracın sigortası, temizliği gibi sonradan çıkabilecek ödemelerin için firma ile görüşün. Anahtar teslim fiyatını belirledikten sonra oluşabilecek ödemeler ile alakalı kesin dille ekstra ücret ödenmeyeceğinin teyidi alın.

Aracı Teslim Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Firma yetkilisi ile oto kiralama konusunda anlaştıktan sonra aracı teslim alma hususu ortaya çıkacaktır. Burada öncelikle aracın anlaşmada belirtilen esasları karşılayıp karşılamadığı hususuna dikkat edin. Araç size kiralandığında herhangi bir sorunu olup olmadığına da detaylı bakın. Aracı kiralama bittikten sonra teslim edeceğiniz zaman aldığınız gibi teslim etmeniz gerekecektir. Bu yüzden de aracı alırken araçta nelerin olduğuna iyice bakmalısınız. Herhangi bir kırık ya da eksik bir şey olması durumunda sizden ekstra ücret istenebilir. Gerekirse aracı alırken fotoğraf çekebilir veya gerekli notlar alarak aracı size teslim edecek olan görevli ile de paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
 • Filo kiralama hizmeti
  Konforlu Bir Hayatın Olmazsa Olmazı: Araç Kiralama Hizmeti
 • Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri
  Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçenekleri arasında yer alan ZGR ile İzmir medeniyetlerin beşiği sıfatının hakkını veren bir Türkiye’nin eşsiz yerini gezebilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanından Araç Kiralama İmkanı Araç Kiralama ile Gezilecek Yerler
 • Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Araç Kiralama
  Aliağa Organize Sanayi Bölgesi araç kiralama hizmeti, İzmir’in önde gelen rent a car firması olan ZGR Rent a Car tarafından misafirlerine ve müşterilerine sunulmaktadır. İster firmalar için uzun dönem kiralama ister misafirler için, günlük, haftalık ya da aylık kiralık ...
 • Aliağa Araç Kiralama
  ZGR Rent a Car ile Aliağa'da rahat ve uygun fiyatlı araç kiralama
 • Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi araç kiralama
  920 bin metrekarelik bir alana yayılmış olan Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi araç kiralama ve ulaşım ihtiyaçlarını sağlamak için ZGR Rent a Car araç kiralama firmasını tercih etmektedir.
Whatsapp Telefon