İzmir Araç Kiralama Sık Sorulan Sorular

Araç kiralama rezervasyonumu nasıl yapabilirim ?
Kiralama rezervasyonunuzu www.zgr.com.tr web sayfamız üzerinden yada 0090 232 232 0 947 nolu telefon numaramızı arayarak yapabilirsiniz.

Araç kiralamada yaş sınırı var mı?
Kiralama yapabilmeniz için 23 yaşını doldurmuş ve en az 3 yıllık ehliyete sahip olmanız gerekmektedir.

Kredi kartsız araç kiralayabilirmiyim?
Araç kiralanırken kredi kartından alınan provizyon kuralları gereği kredi kartsız araç kiralanamaz.

Kiralamada kredi kartıma uygulanan provizyon ne zaman kaldırılır?
Kiralama süresi bittikten 20 gün içinde iade edilir. HGS geçişi, Trafik para cezası vb. ücretler var ise provizyondan tahsil edilir.

Kiraladığım aracın kasko sigortası hangi durumlarda geçersiz sayılır?
Kazadan sonra kaza raporları tutulmalı, çift taraflı kaza ise karşı tarafın belgeleri (ehliyet,ruhsat,sigorta) alınmalı, kiralama sözleşmesi üzerindeki telefon aranarak bilgi verilmeli. Aşağıdaki durumlarda aracın kasko ve sigortası geçersiz sayılır,

* Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez.
* Aracı kira sözleşmesi üzerinde belirtilen isim veya isimler dışında bir kişinin kullanması.
* Aracı normal koşullar dışında kullanma. (Motora zarar verecek kullanımlar, yol şartları, patlak veya hasarlı lastik ile kullanma, hatalı yakıt doldurma.)
* Trafik kuralları dışında kullanılması.(Hız sınırının aşılması, kırmızı ışık vb. diğer ihlaller, aracı alkol veya herhangi bir maddenin etkisi altında kullanma.)
* Oluşan bir kaza, hasar veya çalınma durumunda verilen irtibat numarasından haber verilmemesi, aracın kaza yerinde terkedilmesi durumları.

Aracı erken bırakmam durumunda ücret iadesi alabilir miyim?
Aracın erken iade edilmesi durumunda, kullanılmayan gün sayısı iade edilmemektedir. Kiralama kontratında belirtilen kira başlangıç ve bitiş tarihlerine göre planlama yapılmaktadır.

Rezervasyon yaptığım araç markası dışında başka marka araç mı gelir ?
Müşterilerimizin rezervasyon yaptığı marka önceliğimizdir. Fakat yoğun sezon durumları, istenmeyen durumlar neticesinde firmamız yapmış olduğunuz rezervasyonunun sınıfında muadil araç getirme hakkına sahiptir.

Kiraladığım araçta HGS (Özel otoyollar için hızlı geçiş sistemi) mevcut mu?
Tüm araçlarımızda HGS mevcuttur. Kiralayanın kira sürecinde herhangi bir yükleme yapmasına gerek yoktur. Kiralama bitişi geçiş ücreti kiralayandan tahsil edilir.

Aracın arızalanması durumunda ne yapmalıyım?
Aracın arızalanması durumunda kiralama sözleşmesi üzerinde yazılı telefon numarasına haber verilmelidir. Kiralanmış olan aracın, hasar, arıza ya da bir başka sebeple kullanılamayacak durumda olması sebebiyle, aynı segmentte başka bir araç 24 saat içinde tahsis edilir.

Araç rezervasyonumu tamamladım sizinle nerede buluşacağım?
Rezervasyon formuna geliş saatiniz ve uçuş numaranızı yazdığınız takdirde personelimiz sizi havalimanı çıkış kapısında isminiz ile karşılayacaktır.İndirim yapılması mümkünmü ?
Yüksek sezonda araç kiralama fiyatları yükselmektedir.Yüksek sezonda yurt içi ve yurt dışı yoğun araç kiralama talepleri geldiği için indirim pek mümkün olmamaktadır.Ancak sezon bittikten sonra fiyatlarda indirimler olabilmektedir. 

Tavsiye : Rezervasyonlarınızı daha önceden yaptırırsanız indirim yaptırmanız kolaylaşır. 

Araçların bakımlı ve temiz olduğuna güvenebilir miyim?
Aracınızın bakımlı olduğuna inanmıyorsanız en son yapılan bakım faturasını firmadan talep edebilirsiniz.Genelde araçların içine bakımın kaç kilometrede yapıldığı ve hangi parçaların değiştiği vb. bilgiler konulabilmektedir.Bunu kontrol ederek alırsanız sizin için faydalı olacaktır. 

Yurt dışından rezervasyon yapabiliyormuyuz ?
Dünyanın her yerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Tavsiye : Rezervasyon yaptırırken firmadan rezervasyon bilgilerinizi içeren onaylı bir belge faxlamasını rica edin. 

Rezervasyon yaptırdığım araçta değişiklik olabilir mi ?
Önceden ayırttığınız otomobil o tarihte herhangi bir sebepten dolayı müsait olmayabilir. Ancak bir üst model, araç fiyatına yansıtılmadan size verilmelidir. 

Tavsiye : Size verilecek olan araç; ayırttığınız otomobilin muadili veya bir üst modeli olmak zorundadır.Aksi bir durum olursa size verilecek aracı almak zorunda değilsiniz. 

Sözleşme yapılırken neler gerekmekte ?
Yurt dışından geliyorsanız, pasaport, geçerli sürücü belgeniz, iletişim adres ve telefon bilgileriniz ile kredi kartı bilgileriniz gerekmektedir. 

Otomobilde oluşabilecek bir arızayı sigorta firması karşılar mı ?
Sigorta şirketleri otomobillerde oluşan mekanik arızaları karşılamamaktadır.Kiraladığınız aracı alırken kontrol etmeyi unutmayın. 

Bir araç ne kadar süre ile kiralanabilir ?
Araç kiralarken herhangi bir süre kısıtlaması yoktur.Ancak kiraladığınız aracı erken teslim edecekseniz muhakkak firmaya haber veriniz. 

Kiraladığım araç(otomobil) ile "yurt dışına" çıkabilir miyim ?
Kiraladığınız otomobil ile yurt dışına çıkılması Türkiye' deki rent a car firmaları için mümkün değildir. 

Kiraladığım aracı(otomobili) benden başkası kullanabilir mi ?
Aracı, kiralayan şahıs dışındaki kişinin kullanılabilmesi için ek bir ücret alır. 

Tavsiye : Eğer kiraladığınız aracı bir başka sürücü daha kullanacaksa bunu mutlaka firmaya söyleyin ve ek sürücüye ait bilgileri sözleşmeye yazdırınız.Meydana gelebilecek herhangi bir kaza durumunda kazayı yapan kişi ek sürücü olması halinde ve ek sürücünün bilgileri de sözleşmede bulunmaması halinde , sigortalardan yararlanamayabilirsiniz. 

Kiraladığım aracı aldığım yerden farklı bir şehirde iade edebilir miyim ?
Teslim edebilirsiniz.Fakat bunun için ekstra bir ödeme yapmanız gerekebilir. 

Kiralanan aracın benzin deposunu nasıl almalıyım ?
Aracınızın deposunu full depo almaya çalışın. Ancak bazı firmalar; Yakıt durumu nasılsa sözleşmeye onu yazarlar ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin iade etmenizi isterler. 

Tavsiye : Full depo alamıyorsanız aracınızı yakıt deponuzdaki miktarı sözleşmeye yazılmasını isteyin. 

Kredi Kartı numarasını vermek zorundamıyım ? 

Kiraladığınız aracın(otomobilin) plakasına yazılan trafik cezaları gecikmeli olarak gelmektedir.Bu yüzden aracı kiralayan müşteriden kredi kartı numarasını talep ediyoruz.

ZGR RENT A CAR YÖNETİMİ

Whatsapp Telefon