İzmir Oto Kiralama

İzmir Oto Kiralama

Günümüzde oto kiralanması ile alakalı çok büyük bir talep vardır. İnsanlar gerek seyahate çıkmak için gerekse de Turizm amaçlı bir yerleri gezmek, görmek için oto kiralamaya ihtiyaç duyabilirler. Oto kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kiralanacak firmanın seçimidir. İzmir de kiralanacak araç ile uzun bir mesafe gidilecekse dizel, kısa bir mesafe gidilecekse benzinli bir araba daha mantıklı olacaktır.Firmanın kurumsal olmasına ve yol yardım hattına sahip olmasına özen gösterilmelidir. Bilinmeyen duyulmayan firmalardan araç kiralanmamalıdır, Bu tip firmalara kesinlikle itibar edilmemelidir. Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken ikinci bir husus kiralanacak arabanın Oto Kiralama kaskosu olup olmamasıdır. Oto Kiralama kaskosu olmayan araçların kiralama maliyetleri ucuz olsa da daha sonradan kiralayan kişinin altından kalkamayacağı büyüklükte problemlere sebep olabilmektedir. Seyahat edilecek tarihten Çok önce araç kiralanırsa daha ucuza mal olacaktır.

İzmir Oto Kiralama

Oto kiralarken kiralama Sözleşmesi’nin bütün maddeleri muhakkak dikkatlice okunmalıdır. Örneğin; kiralanacak arabada herhangi bir çizik, yamuk, kırık varsa bunların araç kiralama sözleşme belgesinde belirtilmesi gerekmektedir. Aracın lastiklerinin aşınmamış olmasına dikkat edilmelidir. Ve bununla alakalı belgelerin de teyit edilmesi gerekir. Kiralanacak arabanın modeline dikkat edilmelidir. En fazla 3 yaşında olması uygun olacaktır. Çünkü kiralama sektöründe bulunan bir araç sadece bir şahsın değil birden fazla kişinin kullanımına mahsus olduğu için yıpranmış olabilme ihtimalinin çok yüksek olabileceği unutulmamalıdır.

İzmir Oto Kiralama

Aracın servis bakımının yapıldığına dikkat edilmelidir. İhtiyaca göre bir arabanın kiralanması gerekir, taşınacak eşya çok ise bagajı büyük bir araba, taşınacak eşya az ise bagajı küçük bir araba kiralanmalıdır. Kiralanacak araç ile uzun bir mesafe gidilecekse dizel, kısa bir mesafe gidilecekse benzin bir arabanın kiralanması daha mantıklı olacaktır. Araç teslim alınırken kilometresinin ne kadar olduğuna da dikkat edilmelidir. Ruhsat kesinlikle unutulmamalı ve arabadaki yeri bilinmelidir. Aracın teslim alınma tarihi ve saati, aracın kiralanan firmaya geri iade edileceği tarih ve saatinin de belirlenmesi gerekir. Yakıt seviyesine bakılmalıdır. Aracın teknik özelliklerini bilmek seyahat boyunca kiralayana rahat ettirecektir. Bütün bu hususlar tamam olduktan sonra araç kiralama sözleşmesine imza atılabilir ad, soyad, imza atılır. Sözleşmenin bir nüshası alınır. Aracın kiralayan da bulunduğu süre içinde herhangi bir sorunun oluşması durumunda 7/24 saat Oto Kiralama firması tarafından bir telefon numarasının aracı kiralayan kişiye verilmesi gerekir.

İzmir Oto Kiralama yazımızın sonuna geldik şimdi sıradaki yazımız İzmir Rent a Car

Whatsapp Telefon