www.zgr.com.tr

İzmir’de Gezilecek Yerler 2019 | İzmir'de Görülmesi Gereken En Güzel Yerler

İzmir Araç Kiralama Blog Sayfası
loading

KUR HESAPLA

İzmir’de Gezilecek Yerler 2019

İzmir, Ege'nin orta kıyısında Avrupa metropolünü geleneksel bir doğu kentinden daha fazla anımsatan, canlı ve kozmopolit bir şehir!

Bundan önce, yüzyıllar boyunca şehir mükemmel bir liman kentiydi ve ona Smyrna denirdi. Şu anki ismini 1928'de aldı. Ancak cazibesi, hayran bırakan estetiği tarihten günümüze ulaştı!

Çok sayıda turist, antik yerleri tanımak, antik mimarlık anıtlarını görmek, yerel bar ve restoranlarda eğlenmek ve alışveriş yapmak için İzmir'e geliyor. İzmir'den diğer ünlü turistik yerlere ulaşmak ise yolculuğu eşsiz kılıyor; Bergama, Efes, Pamukkale.

Eski antik kent olan Smyrna, İzmir, koylar ve dağlarla çevrili, modern ve gelişmiş bir ticaret merkezidir. Geniş bulvarlar, cam cepheli binalar ve modern alışveriş merkezleri geleneksel kırmızı kiremitli çatılar ile taçlandırılmıştır. 18. yüzyıldan kalma pazarların, eski camilerin ve kiliselerin varlığına rağmen, şehir orta çağ Avrupa atmosferini koruyor.

Tüm bu güzelliklere ulaşmak için ise en güzel seçenek araç kiralamak!

Şehir merkezinin 16 km güneyinde bulunan Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı İstanbul, Ankara ve Antalya'ya günlük uçuşlar düzenliyor. İzmir araç kiralama havaalanına ayak bastığınız anda şehrin hengamesine katılmadan konforlu sürüş deneyimi için size aradığınız her özelliği sunuyor! 

izmirde-gezilecek-yerler

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İstanbul'dan uçuşla düzenli olarak Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları uçuşları ile İzmir'e uçabilirsiniz. Şehrin orta kısmına 20 kilometre mesafedeki İzmir Havalimanı'nda, iç hatlar ve dış hat uçuşları için iki terminal bulunmaktadır.

Havaş gelen uçuşlardan yolcu alır ve şehre gider. Tersaneden kuzeye doğru ilerler. Ancak her yere uğrar ve bavullarla gelen tatilcilere sıcak havada hiç de hoş olmayan bir hoş geldin der.

Ayrıca ESHOT ulaşım departmanından gelen halk otobüsleri, Havaş’tan gelen otobüslerden çok daha ucuzdur. Ancak o da yeterli konfor düzeyine sahip değildir ve seyahatinizi ilk günden kabusa çevirebilir.

Ağustos 2010'da yeniden açılan ve yenilenen tren, havaalanını şehir merkezindeki Aslancak istasyonunu kuzeydeki Konak Meydanı ile birleştirir. Ya sonra? Konaklayacağınız yere nasıl varacaksınız, İzmir’in güzel antik şehirlerini ve tarihi eserlerini nasıl gezeceksiniz?

Bunları düşünmenize gerek yok, İzmir havalimanı araç kiralama sayesinde dilediğiniz her yere, istediğiniz her an kendiniz gidebilirsiniz.

foca-dikili-urla

İzmir’de Nereler Gezilir?

Aracınıza atladıysanız sıkı bir tura hazır olmalısınız. Size gerekli konfor ve güvenliği zaten İzmir araç kiralama ile sağladık. Şimdi sıra sizde! Listemize göz atın ve her yeri gezdiğinizden emin olun! Yoksa İzmir’de gezilecek yerler tatilinizdeki anılarınızın bir parçası olamaz… Harita bilgisi için buraya tıklamanız yeterli

Plajlar!

Ege Denizi'nin kıyısında yer alan İzmir, şehir merkezine yakın mesafede yer alan birçok plaja sahiptir; Foça, Dikili, Urla, Seferihisar ve Çeşme gibi bölgelere 15 dakika ila 1 saat arasında kiraladığınız araç ile ulaşabilirsiniz.

Çeşme

Çeşme, İzmir'in yarım saat doğusunda yazın doluluk oranı artan küçük bir köydür. Orada konaklamıyorsanız mutlaka Çeşme havası almalısınız, genelde gençlerin tercih ettiği bu bölgeye İzmir’de araç kiralama farkımızla geniş, klimalı araçlarımızla erişebilirsiniz.

cesme

Alaçatı

1920 yılına kadar Yunanlılar tarafından yerleşim yeriyken Agrilia adıyla anılırdı . Burası 2000'li yıllarda rüzgar sörfçüleri de dahil olmak üzere ziyaretçiler için çok popüler ve çekici hale geldi. Araç kiralama imkanlarımızdan yararlandıysanız, Urla Karaburun yoluna devam ederseniz köye ulaşırsınız.

Selçuk

İzmir gezilecek yerler listesi başında yer alan bu bölge şehrin güneyinde kalıyor. Otobüs veya trenle seyahat ederseniz 3-4 saat kadar değerli vaktinizi alacaktır. Ancak kiralık araç İzmir ile bir saat sonra bu tarihi cazibe merkezine varırsınız. Antik Roma kenti Efes hemen dağın yamacından yükselir. Buraya geldiğinizde soldaki yoldan tepeye çıkarsanız Vatikan'ın resmi olarak hac yeri ilan ettiği Bakire Meryem Ana Evi'ne giden yolda olursunuz. Üstelik buraya kadar gelmişken Kuşadası’na uğramayı ve hiç de uzak olmayan Şirince Köyü’nü ziyaret etmeyi unutmayınız.

Tire

Tipik bir Ege şehridir ve merkeze bir saat uzaklıktadır. Salı günleri, Türkiye'nin en büyük açık şehir pazarını ziyaret edebilirsiniz. Kaplan'da Ege mutfağında yemek yiyebilir ve ünlü Tire köftelerinin tadını çıkarabilirsiniz!

efes-antik-kenti

Sipil Dağı

Biraz daha içeride karayolu tünelini kullanırsanız antik Lidya'nın başkenti Sardislere ve güzel orman manzaraları ile çevrili ve antik efsanelerle ilgili birçok yer bulabileceğiniz Sipil Dağı'na gidebilirsiniz!

Oto Kiralama İzmir vesile oldu ve civardaki en güzel yerleri görebildiniz! O zaman biraz da direksiyonumuzu başka yönlere çevirelim!

Kadifekale Kalesi

Kadifekale kalesi büyüklüğü ile etkileyicidir. Şehri korumak için M.Ö. 4. yüzyılda savunma yapısı olarak inşa edildiğine inanılmaktadır. Kalan kalıntıları, kalenin şehir sakinlerine su sağlama görevi de olduğunu göstermektedir. Tarihi boyunca, bina çok sayıda saldırıya ve kuşatmaya maruz kaldı. Ancak; 16. yüzyıldan beri tamamen Türklerin elindeydi.

Kalenin topraklarında, kentin ve çevresinin çarpıcı manzaralarını sunan bir gözlem güvertesi bulunmaktadır. Şehir ve ülke tarihindeki yeni gerçekleri keşfetmeye yardımcı olan arkeolojik kazılar düzenli olarak yapılmaktadır. Efsaneye göre erken saatlerde buraya gelenleri mistik duygular beklemektedir. Dilerseniz İzmir oto kiralama servisinden yardım alın ve efsane neler sunuyor kendiniz keşfedin!

Konak

Kentin en tanınmış turistik yerlerinden biri olan  Saat Kulesi aslında en eski bölgesidir. Fransız mimar Raymond Pere'nin projesine göre 1901 yılında inşa edildi. Bu saat büyük bir depremde sadece bir kez durdu.

Konak Meydanı, kentin başlıca turistik mekanlarından. Bu, sekizgenli cami, Türk ve Avrupalı ​​sanatçıların resimlerinin sergilendiği Güzel Sanatlar Müzesi, eski örneklerin yer aldığı Arkeoloji Müzesi, cam ve tunçtan nesneler, İzmir kazılarında bulunan tanrı heykelleri vs. burada bulunur.

Kemeraltı

Kemeraltı’nı ziyaret etmek için vaktiniz olmadıysa, İzmir'deydim diyemezsiniz! 350 yaşından büyük olan eski moda bir çarşı. Ama 21. yüzyılın misafirperver atmosferi, malların zenginliği, neşeli gürültüsü, sokak yemeği ve baharat aroması ile ziyaretçileri cezbetmek için çalışmaya devam ediyor. Dolambaçlı sokaklarında ve rengarenk dükkanlarda tüm günü yakından bakarak, bakarken, pazarlık yaparak geçirebilirsiniz.

Pazarda Osmanlı tarzında yapılmış kervansaray ve en büyük cami vardır. İzmir’de araba kiraladım neden günümü burada geçireceğim diyorsanız, alışveriş paketlerinizi bagajınıza atmanın mutluluğunu yaşamadınız demektir.

Pazar Yeri

Tarih meraklıları, asırlardır süren çalkantılı yaşamın tüm hızıyla sürdüğü, önemli kararların alındığı, ticari anlaşmaların yapıldığı, sanat insanı, filozof ve politikacıların konuştuğu antik meydanı ziyaret edebilir. Ana binalar Roma imparatoru Marcus Aurelius'un devrinde yapılmıştır. Sütunlar, drenajlar, kanallar günümüze kadar kaldı.

Zaten 20. yüzyılda yapılan kazılar, kent tarihi hakkında önemli tarihsel veriler oluşturulmasını mümkün kılmıştır. Ancak meydan, burayı düzenli olarak ziyaret eden çok sayıda turistin çözmeye çalıştığı en gizli sırları korumaya devam ediyor…

saat-kulesi-konak-alsancak-kordon

Hayvanat Bahçesi

Çocuklu turistler için en popüler tatil yerlerinden biridir. İzmir Hayvanat Bahçesi, hayvanların yaşadıkları çevreye mümkün olduğunca yakın koşullar yarattığı eşsiz bir doğal alandır. Dar kafesler ve kapalı kasalar yoktur ve hayvanlar memnun görünür.

425 bin metrekarelik bir alanda, 1500'den fazla yabani hayvan türü yaşıyor. Altı yaşın altındaki çocuklar hayvanat bahçesini ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. Buraya ulaşmak için İzmir bebek koltuklu araç kiralama imkanımız sizi bekliyor!

Bir eksik olduğunu düşündünüz değil mi?

Bornova

İzmir'in bu ilçesi gençlik aşırılıkları ve eğlence partileri olmadan rahatlamayı hayal edemeyenlere hitap edecek. Nargile içmenin keyfini çıkarabileceğiniz birçok bar, kafe, çayevi ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bölgede güzel bir park var. Ayrıca üniversite de var, bu yüzden sizin için eğlenceli gençlik burada kendi alanında lüksten uzak ama bir o kadar cana yakın şekilde sürüyor olacak!

Siz de aracınızı buraya sürün! İzmir rent a car yerel ve yabancı turistlere binek, SUV, yarı ticari ya da ticari her türlü aracı sunuyor! Geniş araç filosu yazın sıcak asfaltın zorluklarını kışın karı dize getirecek kadar bakımlı!

İzmir’in tadına varmak için ARAÇ KİRALA!

© 2022 zgr.com.tr
whatsapp
telegram

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X