www.zgr.com.tr

Yurtdışı seyahati için araç kiralama

KUR HESAPLA

loading
7.11.2019
Yurtdışı seyahati için araç kiralama

Kiraladığınız Araç ile Yurt Dışına Çıkabilir miyim?

Hem şahısların hem de şirketlerin araca kiralama avantajlarından faydalanmaları mümkün. Bu aşamada kiraladığımız araç ile yurt dışına çıkabilir miyim gibi sorulara yanıt arayanlar için prosedürler devreye giriyor. Şöyle ki;

Yurtiçi firmaları belirli prosedürler dahilinde yurtdışı seyahatlerine izin veriyor.

 • Bazı firmaların ise bu yönde herhangi bir hizmeti bulunmuyor.

Firmadan firmaya değişiklik gösteren bu durum, yasal yollarla gerçekleşebiliyor. Yani birtakım belgeler hazırlamak gerekir. Belgelerini tamamlayan yolcular özellikle de sınır kapılarında herhangi bir sorun yaşamadan ilerleyebilir.

Kiraladığımız Araç İle Yurt Dışına Çıkabilir Miyim? Nasıl?

Kiraladığımız araç ile yurt dışına çıkabilir miyim sorusuna teknik olarak ‘evet’ yanıtını vermek mümkün. Asıl olarak aracın sahibi dikkate alınır ve seyahat sınırlarında inceleme yapılır. Eğer ki araç sahibi yoksa vekaletnameler devreye girer. Şöyle ki;

-Belgeler; Pasaport ve vize gibi temel belgelerden ziyade araç ruhsatına ihtiyaç duyulur. Seyahat sigortası poliçesine de ayrı yer verilmelidir. Özellikle de yeşil kart sigortası ile vekaletnameler neticesinde yurtdışına çıkmanıza izin verilir.

-Ehliyet; Farklı olarak uluslararası standartlara uygun olan ehliyetler kabul ediliyor. Bu yüzden ehliyet yenileme işlemlerine başvurmanız gerekir. Emniyetten randevu alanlar yaklaşık 1 hafta içerisinde çipli ehliyetlerine sahip olur. Böylece sorun yaşamadan, sigortalar ve vekaletname eşliğinde yurtdışına çıkılabilir.

Yurt Dışına Kiralık Araç İle Çıkılır Mı?

Kiraladığımız araç ile yurt dışına çıkabilir miyim merak edenlere yukarıda belirttiğimiz detaylar sergilenir. Prosedürlere uygun olmak şartıyla yurtdışı seyahatleri için kiralık araçlara başvurulabilir. Bu aşamada tercih ettiğiniz kiralama firmasının da yönlendirmeleri olacaktır. Örneğin;

Başta kiralanacak olan araç ve fiyatlar için bilgi verilir.

 • Yurtdışına yönelik vekaletname gibi detaylara geçilir.
 • Sigorta prosedürleri de dikkate alınır.

Uzun süredir hizmet veren kiralama ofisleri bu konuda tecrübelidir. Aksi yönde yeni ve tecrübesiz olanlar yurtdışına izin vermeyebilir. Aynı zamanda yurtdışı seyahate yönelik bilgi sahibi olmayanlar mevcut. Bundan dolayı alanında tecrübeli olan kiralama ofislerini ziyaret etmeniz faydalı olacaktır. Böylece tüm detayları öğrenir ve sorun yaşamadan yurtdışı seyahat planlarına geçebilirsiniz.

Araç Kiralamada Yurt Dışı Çıkış Harcı

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan vatandaşlar, yurtdışı çıkışı sırasında harç ödemek zorunda. Resmi Gazete’den her sene güncel harç bedelleri ifade edilir. Üstelik telefon yoluyla da sorgulama yapabilir ve harcı öğrenebilirsiniz. Harç ödendikten sonra yurtdışı seyahat planları gerçekleşebilir. Ancak araçlara yönelik bu tarz bir detaya yer verilmemiştir.

Kiraladığımız araç ile yurt dışına çıkabilir miyim öğrenmek isteyenlere daha çok firmalar yönlendirme yapar. Aynı zamanda gerekli ödemeler ve belgeler hakkında bilgi verilir. Temelde yeşil sigorta, ehliyet ve vekaletnameler dikkate alınır. Olası herhangi bir ödeme işlemi için sınırda da bilgi verilir. Ve de sınırdan ödeme yaparak ilerlemeniz sağlanır.

Kiralık Araç İle Yurtdışına Çıkma

Yurtdışına çıktığınız araç sizin adınıza kayıtlı olmalıdır. Ya da aracın sahini seyahat sırasında mevcut bulunmalıdır. Aksi halde sınır kapılarında kontroller devreye girer. Ve de aracın sahibi yoksa belgeler talep edilir. Araç sahibinin ya da kurumun vekaletnamesi olmadan geçiş izni verilmez. Bunun dışında;

Çipli olan ehliyetler kabul edilir.

 • Green Card yani yeşil sigorta ile harekete geçilebilir.

Tüm bu belgeleri hazır bulunduranlar rahat edecektir. Yani sınırda herhangi bir sorun yaşamanız mümkün olmaz. Kiralama firmaları da yine bu konuda paylaşımda bulunur. Ve de bilgi sahibi olarak yurtdışı seyahatine geçmeniz esas alınır. 

 • Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler
  Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  Mutlak suretle araç kiralamadan önce bilinmesi gerekenler konusuna değinmelisiniz. Kiralamanın nasıl ve ne şekilde yapacağınızı bilmek size ekonomik açıdan da avantaj sağlayacaktır.

  16.3.2022
 • İzmir Araç Kiralama
  İzmir Araç Kiralama

  İzmir araç kiralama telefon ve internet rezervasyonu ile birkaç saniyede yapılır ve kullanmayı arzu ettiğiniz araç size tahsis edilir.

  7.11.2019
 • İzmir Aylık Araç Kiralama
  İzmir Aylık Araç Kiralama

  Alanında uzman kadrosu, donanımlı araçları ve uygun fiyatları ile ZGR, araca ihtiyacınız olduğu her anda yanınızda.

  9.3.2022
 • İzmir Karavan Kiralama Hizmeti
  İzmir Karavan Kiralama Hizmeti

  İzmir'den karavan kiralamak için hizmet veren kiralık Karavan web sitesi ile size en uygun araca en uygun ürün ile sizi karşılamaktayız.

  7.3.2022
 • Araç Kiralama İzmir
  Araç Kiralama İzmir

  Araç Kiralamanın Avantajları İzmir’de araç kiralama son derece yaygın bir uygulamadır. İlimizin olanakları, lokasyonu ve daha pek çok etken talebin fazla olmasını sağlamaktadır. Uzun dönem ya da kısa süreliğine kiralama yapılabilmekte, böylece ara...

  9.3.2022
 • Filo kiralama hizmeti
  Filo kiralama hizmeti

  Konforlu Bir Hayatın Olmazsa Olmazı: Araç Kiralama Hizmeti

  9.3.2022
© 2022 zgr.com.tr
whatsapp
telegram

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X