www.zgr.com.tr

Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

KUR HESAPLA

loading
16.3.2022
Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Araç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Araç kiralamanın son dönemlerde hem konforlu olması hem de hesaplı olması sebebi ile oldukça rağbet gören bir yapısı bulunmaktadır. Bu kiralamada özellikle iş seyahati, tatil ve uzun süreli kullanım içeriyor olması fazlaca tercih edilmesine sebep olmaktadır. İsteğe bağlı araç kiralama seçeneklerinin olması da son derece avantajlıdır. Fakat kiralamaya dair detayları çok iyi bilmek ve mutlaka kiralama kurallarına göre hareket etmek gerekir. Mutlak suretle araç kiralamadan önce bilinmesi gerekenler konusuna değinmelisiniz. Kiralamanın nasıl ve ne şekilde yapacağınızı bilmek size ekonomik açıdan da avantaj sağlayacaktır.

Araç Seçimi

Hangi sebeple olursa olsun araba kiralama yaparken mutlaka araç seçimine dikkat etmelisiniz. Elbette bu seçimi seyahatinize göre belirlemelisiniz. Yani uzun yolda mı yoksa kısa yol yani şehir içi mi yapacağınıza göre seçmelisiniz. Uzun yol için araç kiralama yapacaksanız konfor yönüne dikkat etmelisiniz. Eğer şehir içi ise yakıt durumuna göre hareket etmek size daha fazla avantaj sağlayacaktır. Bütçe dostu araçlarla şehir içi kullanımda avantaj sağlamak sizin elinizde. Yakıt gideri aracın kira bedelinden fazla olması size kardan çok zarar verecektir.

Araç Kiralarken Modele Dikkat

Araçların gün geçtikçe eskidiğini ve hem konfor açısından hem de yakıt açısından sizi zorlayacağını unutmamalısınız. Bu yüzden mutlak suretle kiralayacağınız aracın en fazla 3 – 4 yaşında olmasına dikkat ediniz. Oto kiralama esnasında aracı ister şehir içinde isterseniz de şehir dışında kullanıyor olsanız dahi yaşına göre hareket etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Araba ne kadar yeni ise konforda o denli iyi olacaktır. Buna ek olarak yeni arabanın arıza yapma gibi bir durumu söz konusu olmayacağı için seyahat esnasında sizi zor duruma düşürecek hallerin yaşanma ihtimali de düşük olacaktır.

Araç Kiralamada Ek Ücretler

Kiralayacağınız araç ile alakalı belirlenen fiyatı anlaştıktan sonra diğer detaylara dikkat etmelisiniz. Anlaşmada belirlenen tutar sonrası araba kiralama bedeli ek ücretler karşınıza çıkabilir. Ek ücretlerle karşılaşmamak adına ne anlaştıysanız o fiyatta kalması konusuna iyi bakmalısınız. Aracın sigortası, temizliği gibi sonradan çıkabilecek ödemelerin için firma ile görüşün. Anahtar teslim fiyatını belirledikten sonra oluşabilecek ödemeler ile alakalı kesin dille ekstra ücret ödenmeyeceğinin teyidi alın.

Aracı Teslim Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Firma yetkilisi ile oto kiralama konusunda anlaştıktan sonra aracı teslim alma hususu ortaya çıkacaktır. Burada öncelikle aracın anlaşmada belirtilen esasları karşılayıp karşılamadığı hususuna dikkat edin. Araç size kiralandığında herhangi bir sorunu olup olmadığına da detaylı bakın. Aracı kiralama bittikten sonra teslim edeceğiniz zaman aldığınız gibi teslim etmeniz gerekecektir. Bu yüzden de aracı alırken araçta nelerin olduğuna iyice bakmalısınız. Herhangi bir kırık ya da eksik bir şey olması durumunda sizden ekstra ücret istenebilir. Gerekirse aracı alırken fotoğraf çekebilir veya gerekli notlar alarak aracı size teslim edecek olan görevli ile de paylaşabilirsiniz.

 • İzmir Araç Kiralama
  İzmir Araç Kiralama

  İzmir araç kiralama telefon ve internet rezervasyonu ile birkaç saniyede yapılır ve kullanmayı arzu ettiğiniz araç size tahsis edilir.

  7.11.2019
 • İzmir Aylık Araç Kiralama
  İzmir Aylık Araç Kiralama

  Alanında uzman kadrosu, donanımlı araçları ve uygun fiyatları ile ZGR, araca ihtiyacınız olduğu her anda yanınızda.

  9.3.2022
 • İzmir Karavan Kiralama Hizmeti
  İzmir Karavan Kiralama Hizmeti

  İzmir'den karavan kiralamak için hizmet veren kiralık Karavan web sitesi ile size en uygun araca en uygun ürün ile sizi karşılamaktayız.

  7.3.2022
 • Araç Kiralama İzmir
  Araç Kiralama İzmir

  Araç Kiralamanın Avantajları İzmir’de araç kiralama son derece yaygın bir uygulamadır. İlimizin olanakları, lokasyonu ve daha pek çok etken talebin fazla olmasını sağlamaktadır. Uzun dönem ya da kısa süreliğine kiralama yapılabilmekte, böylece ara...

  9.3.2022
 • Filo kiralama hizmeti
  Filo kiralama hizmeti

  Konforlu Bir Hayatın Olmazsa Olmazı: Araç Kiralama Hizmeti

  9.3.2022
© 2022 zgr.com.tr
whatsapp
telegram

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X